Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

   Katedra Gospodarki Przestrzennej
   i Architektury Krajobrazu

    Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji  
    Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

plik svg - godło

XVII Forum Architektury Krajobrazu 

Tradycyjne i nowoczesne technologie w Architekturze Krajobrazu

Komunikat 1

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na ogólnopolską cykliczną konferencję XXVII Forum Architektury Krajobrazu: Tradycyjne i nowoczesne technologie w Architekturze Krajobrazu, która odbędzie się na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie w dniu 17 października 2025 r. 

W dniu poprzedzającym konferencję – 16 października w godzinach popołudniowych odbędzie się wydarzenie upamiętniające śp. dr inż. arch. Michała Uruszczaka – byłego pracownika Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – artysty, architekta i wspaniałego dydaktyka.

XXVII Forum Architektury Krajobrazu będzie poświęcone tradycyjnym i nowoczesnym technologiom w architekturze krajobrazu. 

Rozwój nowych technologii daje architektom krajobrazu nowe możliwości w opracowaniu i realizacji innowacyjnych rozwiązań w badaniu i kształtowaniu krajobrazu. 

Warsztat pracy architekta krajobrazu ewoluuje od powstania kierunku. Począwszy od tradycyjnych technik i narzędzi projektowych, odręcznych szkiców i rysunków, poprzez wykorzystanie programów komputerowych, aż po nowoczesne technologie GIS i sztuczną inteligencję. Postęp ten wpłynął na proces w jaki architekt krajobrazu inwentaryzuje, analizuje i projektuje. Tegoroczne, XXVII Forum Architektury Krajobrazu, poświęcone jest ewolucji narzędzi i metod stosowanych przez architektów krajobrazu w praktyce i nauce.

Kierunki rozważań proponujemy ująć w dwie kategorie tematyczne: 

  • tradycyjne metody pracy architekta krajobrazu i ich wykorzystanie w projektowaniu i nauce,
  • nowoczesne technologie i narzędzia warsztatu architekta krajobrazu w projektowaniu i nauce.

Zaproszenie kierujemy do naukowców, praktyków, architektów krajobrazu, architektów, urbanistów, planistów oraz specjalistów z dziedzin pokrewnych, którym bliski jest temat architektury krajobrazu.